Dwa światy (VIDEO)

Że życie Życia jest tak proste, że bardziej się nie da -wiesz (przynajmniej z teorii). Że Życie jest cholernie skomplikowane i na każdym kroku utrudnia życie – w to wierzysz (potwierdza to codzienne praktykowanie). Skoro jest tak i tak – to gdzie tkwi haczyk? Gdzie furtka? Co jest do zrobienia, żeby to, jak żyjesz Życie było TWOIM świadomym i pewnym wyborem, a nie pasmem nerwów i rozczarowań, bo „zawsze coś pójdzie nie tak”?

LOGIKA w 2 światach:

Świat Racjonalny:

  • Jasno określone co jest możliwe, a co nie jest (kiedy to, co w teorii nie zgadza się z Rzeczywistością – wówczas odrzuca się Rzeczywistość)
  • Istnienie przypadków i zbiegów okoliczności
  • Życie dzieje się wg jasno określonych zasad
  • Kierunek sprawczości – to świat zewnętrzny oddziaływuje na człowieka (sprawczość na zewnątrz)
  • Plany, myślenie, chciejstwa, struktura, osiąganie, zdobywanie, wysiłek, kontrola
  • Trzymanie się, parcie, niezgoda, walka, bunt

Rzeczywistość:

  • Tu w końcu wszystko działa z żelazną logiką – nie ma przypadków
  • Zasady działania tego świata: CUDA (jeden po drugim, WYŁĄCZNIE cuda!)
  • Totalny brak kontroli, Zaufanie, Pozwalanie, zostawianie, zgoda

Furtka: totalne i radykalne podążanie za Głosem Serca
Czym jest podążanie za Sercem? Jest DZIAŁANIEM!

Nie ma tu myślenia o, rozważania, przygotowywania, powstrzymywania (to myśli powstrzymują przed działaniem). To tak naprawdę JEDYNA funkcja umysłu – powstrzymać Cię przed DZIAŁANIEM.

Czujesz-działasz. Czujesz=działasz. W tym samym momencie. Nie ma niczego, co stoi między Tobą (czyli tym, co czujesz), a aktem działania. Czuciodziałanie jest jednym i to jesteś TY. Umysł działa w ten sposób, że kiedy czujesz WCHODZI MYŚL i to jest myśl, której celem jest powstrzymać cię przed działaniem. ZAWSZE. Wystarczy ROZPOZNAĆ co się właśnie wydarza (umysł próbuje wejść między Ciebie i Twój świadomy Wyraz – próbuje Cię rozdzielić. Część Ciebie ukryć w mroku. Kiedy to dostrzeżesz, puszczaj KAŻDĄ myśl bokiem – niech przepływa obok Ciebie, a natychmiast wróci tam, skąd przybyła – czyli w NICOŚĆ. Już nigdy jej nie usłyszysz, a ona nie będzie miała ŻADNEGO wpływu na to, co się wydarza w Życiu – jest tak, nieprawdaż? Czy pamiętasz jakąkolwiek ze swoich wczorajszych myśli – konkretnie, jak to zdanie TU i TERAZ? Nie. Bo one wszystkie maja Cię tylko złapać na haczyk (powstrzymać przed działaniem TERAZ). Nie mają żadnej innej funkcji. Serio. Serio. Serio.

Komentarze
bannersesja