Strona główna Kurs Cudów 2017

Kurs Cudów 2017

UWAGA! Jeśli przeoczyłeś KURS CUDÓW, który wspólnie realizujemy od 1 stycznia 2017, możesz rozpocząć go w dowolnym momencie na własną rękę. Nagrania z kolejnymi lekcjami znajdziesz na moim kanale Youtube oraz na dole tej strony (lekcje pojawiają się na bieżąco). 

TA ZAKŁADKA BĘDZIE AKTYWNA DO 31. GRUDNIA 2016

Drogi Czytelniku mojego bloga oraz Ty, który z jakiś powodów tu trafiłeś (we Wszechświecie nie ma przypadków),

Chcę Ci zaproponować udział w bardzo wyjątkowym, całorocznym, BEZPŁATNYM programie, dzięki któremu spojrzysz inaczej na wszystko, co Cię otacza, co Cię spotyka i czego doświadczasz. Program nazywa się Kurs Cudów, być może o nim słyszałeś?

Czytając natchnione książki mojego mentora i nauczyciela, dr Davida R. Hawkinsa, „Kurs Cudów” pojawiał się wielokrotnie jako bardzo wysoko skalibrowane dzieło (poziom 600 – POKÓJ) i przyciągał moją uwagę. Potem trafiałam na wzmianki o nim przy różnych okazjach. Kiedy coś ze wszech stron puka, nauczyłam się odpowiadać. Bez trudu znalazłam książkę w internecie, zamówiłam też wersję papierową: 1184 strony. To, co przyciągnęło moją uwagę to słowa wstępu: „TO JEST KURS CUDÓW. JEST TO KURS OBOWIĄZKOWY. JEDYNIE CZAS, W KTÓRYM GO STUDIUJESZ JEST DOWOLNY. WOLNA WOLA NIE OZNACZA, ŻE MOŻESZ USTALIĆ PROGRAM NAUCZANIA. OZNACZA JEDYNIE, ŻE MOŻESZ WYBRAĆ TO, CO CHCESZ PRZESTUDIOWAĆ W DANYM CZASIE.”

„Kurs Cudów” powstał jako dzieło natchnione, objawione dwóm profesorom psychologii medycznej Kolumbijskiego Uniwersytetu w Nowym Jorku: Helen Schuckman i Williamowi Thetfordowi. Oni sami wcale nie wierzyli w to, co napisali na ponad tysiącu stronach – ich umysły oddane były nauce, natomiast tekst sam do nich przyszedł i musiał zostać spisany. Być może Ty wiesz, drogi Czytelniku, o czym mówię – ja sama nieustannie tego doświadczam, tak w pracy terapeutycznej, jak i w redagowaniu większości tekstów na moim blogu (z działu INNE). Jestem jak kanał, który przekazuje wiedzę, którą sam poznaje w trakcie mówienia lub pisania.

„Kurs Cudów” został spisany po to, żeby go powielać. Autorzy nie roszczą sobie praw autorskich ani majątkowych. Sama książka składa się z trzech części: tekstu, książki ćwiczeń dla studentów (kursu) oraz podręcznika dla nauczycieli. To, co Ci proponuję, to wspólne przejście przez zeszyt ćwiczeń, których jest 365 (na każdy dzień roku). Sama przeszłam przez kilkanaście ćwiczeń w ubiegłym roku, jednak, jak to zwykle w życiu (moim) bywa, w pewnym momencie wszystko się rozmyło. Podjęłam decyzję – zrealizuję ten kurs wykorzystując wszystkie dostępne mi dziś środki motywacji i sposoby na zachowanie systematyczności. Najlepsze, co mogę w tej sprawie dziś zrobić, to zaprosić Ciebie do wspólnej realizacji Kursu Cudów, zaczynając od 1 stycznia 2017 roku. Czy to nie cudowne, że jesteś i że ja jestem?

Plan jest następujący:

1. Jeśli w to wchodzisz, zostaw swój adres e-mail w poniższym formularzu (dotyczy to również odbiorców mojego newslettera – nie będę wysyłać ćwiczeń do osób, które nie zadeklarują udziału w Kursie Cudów w specjalnie do tego stworzonym formularzu.

2. Masz na to czas do 31 grudnia 2106 roku. Po tej dacie formularz zniknie ze strony i nie będzie możliwości dopisania się do Kursu w trakcie jego trwania.

3. Kurs rusza 1 stycznia 2017 roku. Codziennie rano przez 365 dni będziesz otrzymywać ode mnie maila z jednym, bardzo krótkim ćwiczeniem na dany dzień. Ćwiczenia wykonuje się najczęściej w myślach, są to idee, które mają przyświecać patrzeniu na świat. Zajmuje to kilka minut dziennie. Nie trzeba nic robić, nic zmieniać, zastanawiać się – po prostu wykonać ćwiczenie, nawet, jeśli go nie rozumiesz lub w nie nie wierzysz. Kurs i tak działa.

4. Ćwiczenia otrzymasz w dwóch formach: 1. tekst pisany (kilka zdań), 2. nagranie audio (ok. 1-2 minuty). Możesz wybrać tę formę, która Ci odpowiada i która jest dla Ciebie bardziej przystępna.

5. Na Facebooku powstanie zamknięta grupa poświęcona „Kursowi Cudów 2017”, do której możesz dołączyć, jeśli chcesz. Sama nie wiem, co tam będzie, ale może będzie dla Ciebie przydatna. Link do grupy pojawi się na moim fanpage’u Świadomość poprzez jedzenie. Warunkiem bycia członkiem grupy jest zadeklarowanie udziału w Kursie Cudów 2017 zapisując się w poniższym formularzu.

I to tyle. Sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Ja podjęłam decyzję i to jest moja deklaracja. A Ty?