O mnie

Kim jestem?

Odpowiedź na to pytanie przychodzi w każdej chwili, w której nie próbuję sobie na nie odpowiedzieć.

To, kim jestem, objawia się żywo w moich tekstach, nagraniach, podczas rozmów, spotkań, sesji i warsztatów.

To, kim naprawdę jestem, rozpoznaję w drobnej codzienności, w reakcjach na to, co się wydarza i w uczuciach, które wyłaniają się we mnie wprost ze Źródła. Najrozmaitsze i nie dające się ani przewidzieć, ani uchwycić w schemat, zwany tożsamością.

Jestem dokładnie taka sama, jak ty jesteś, z tym, że przestałam powstrzymywać siebie przed byciem Prawdą. Prawda natomiast jest niczym innym, jak To, Co Jest, gdy zaprzestajesz kontroli, opartej na sądzeniu siebie TERAZ i przyjmujesz Siebie dokładnie takiego, jakim się wydarzasz, w absolutnym zaufaniu, że TO jest dobre.

Źródłem mojej inspiracji jest Prawda, która nieskrywana, prowadzi do ujawnienia Tajemnicy Życia – Umysł jest uniwersalny, jesteśmy dosłownie Jednym – a skrywana, zapewnia życie w poczuciu izolacji i gorszości, podtrzymuje złudzenie nieprzychylnego i atakującego świata „na zewnątrz”, umacnia strach i naturalnie z niego wynikający egocentryzm.

Kiedy mnie obserwujesz, próbujesz zobaczyć kogoś, wyłaniającego się na tle całości. Dzieje się to za sprawą postrzegania, do którego jesteś przyzwyczajony. Jednak to postrzeganie jest jednocześnie postrzeganiem ograniczonym, wyłączającym znakomitą część Rzeczywistości. Umysł, przyjmując, że coś poznał, dostrzega tylko to (przeszłość) i sądząc według tego, pozostaje zamknięty. Postawa „wiem, że nic nie wiem, zatem sprawdźmy, CO TERAZ CZUJĘ” – w odniesieniu do siebie i świata – otwiera umysł do Życia tu i teraz, w jedynej Rzeczywistości, jaka naprawdę istnieje.

Biografia osoby nie jest Prawdą o Mnie, choć może zdawać się użyteczna, jeśli potrzebujesz „gruntu pod nogami” wybierając się do mnie na sesję, warsztaty lub kupując moje książki.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku socjologia, potem certyfikowałam się jako diet coach, szkoliłam się w nurcie psychologii procesu i jako terapeuta ustawień systemowych. Najbardziej inspirującymi zewnętrznymi drogowskazami były dla mnie wszystkie książki dr Davida R. Hawkinsa, „Potęga teraźniejszości” Ekharta Tolle oraz Kurs Cudów. Jednak swoją praktykę jako przewodnik i nauczyciel duchowy oraz terapeutka, opieram przede wszystkim na intuicji, głębokim i nieustannym pozostawaniu w Prawdzie i szczerości z samą sobą oraz z innymi ludźmi, a także na odważnym stawianiu się do każdej inspiracji, którą czuję, bez względu na racjonalność, strach czy wstyd.

Od 2016 roku prowadzę bloga, piszę i dzielę się inspirującymi treściami na Facebooku oraz nagrywam video, często w formie live’ów, czyli spotkań online na żywo. Prowadzę indywidualne sesje online, których celem jest zmiana postrzegania i wyjście poza złudzenia (to jedyna zmiana, jaka w ogóle jest możliwa w ludzkim doświadczeniu). Na sesje zgłaszają się osoby ze wszystkimi, bez wyjątku, tematami: od pragnienia schudnięcia, przez problemy w relacjach, problemy z dziećmi, z samooceną, z finansami, chorobami ciała i ducha, po pragnienie widzenia Prawdy, czyli Przebudzenia, które jest ostatecznie efektem każdej formy pracy i terapii, jakie prowadzę.

Jestem blisko związana z naturą i ze zwierzętami. Mieszkam na wsi w moim kameralnym niegdyś „Natural Road Ranch”, a od 2024 „Ranczo Abrakadabra” z dwoma końmi i trzema kotami. Często współpracuję z moją mamą, Jolantą Matuszewską-Radwańską przy warsztatach rozwojowo-terapeutycznych w partnerstwie z końmi, które organizujemy cyklicznie. Poza tym moje warsztaty są zwykle unikatowe i odbywa się tylko jedna edycja w danym temacie. Aktualny kalendarz warsztatów znajdziesz w zakładce u góry strony.

Jeśli to, czym się dzielę, z Tobą rezonuje, zapraszam Cię z całego serca do odwiedzania mojego bloga, facebooka, spotkań na warsztatach i na sesjach indywidualnych oraz do podzielenia się z innymi tym, że jest taka osoba i taki blog.

Dziękuję, że jesteś.

Z miłością
Dominika