Dlaczego diety nie działają?

Dobra dieta

Aby w pełni zrozumieć to zjawisko, musimy przyjrzeć się konstrukcji człowieka jako indywidualności.  Każdy człowiek został ukształtowany przez swoje własne doświadczenia od czasu kiedy był w łonie matki po dziś dzień. Na to, kim się stał mają wpływ m.in.: to, czym żywiła się matka w okresie ciąży, jakie miała nastroje, czego doświadczała, jak wyglądało dzieciństwo i dom rodzinny, czego doświadczał, jako dziecko, jakie epizody z tego okresu miały dla niego szczególne, subiektywne znaczenie, jakich spotkał ludzi na swej drodze, jakie książki przeczytał, jakie obejrzał filmy, jaki miał wtedy nastrój i co do niego szczególnie trafiło, co mu się przydarzało w życiu i jaki miał do tego stosunek… Obiektywne fakty i zdarzenia to zaledwie wierzchołek góry lodowej, który, gdyby była potrzeba, można odtworzyć fragmentarycznie lub nawet całościowo. To, co decydujące w kształtowaniu indywidualnej osobowości pochodzi z subiektywnych doświadczeń, emocji i właściwego danej chwili stosunku do przeżywanej rzeczywistości. To, kim jesteś dziś jest logarytmiczną sumą wszystkich twoich doświadczeń (bez względu na to, czy jesteś ich świadomy).

W odniesieniu do tej wiedzy każdy człowiek jest inny i nie ma na całym świecie dwóch takich samych indywidualności. Co, prawda, dla potrzeb statystycznych i porządkujących teorie naukowe dokonuje się generalizacji w przedstawianiu danych, jednak moim zdaniem, podstawowym błędem jest działanie w drugą stronę, czyli przekładanie wiedzy z danych uogólnionych na jednostkę w szczególności, gdy dotyczy to w 100% indywidualnej kwestii, jaką jest jedzenie.

To właśnie główny powód, dla którego diety nie mają prawa działać, a na pewno nie w taki sposób, żebyś zupełnie uwolnił się od myślenia o jedzeniu i osiągnął stan, w którym po prostu JESZ, BY ŻYĆ, a idealna dla ciebie waga utrzymuje się sama.

JAK TEGO DOKONAĆ?

Aby uniknąć na tym etapie robienia błędnych założeń i rezygnacji chciałabym w tym miejscu przekazać ci informację, która jest kluczem do twojego szczęścia i to po nią tu przyszedłeś:

NAJLEPSZY EKSPERT OD TWOJEJ DIETY JEST W TOBIE…

… choć prawdopodobnie jeszcze o tym nie wiesz.

W procesie Diet Coachingu Pogłębionego temat jedzenia, które masz na talerzu jest tak na prawdę pretekstem do rozwijania samoświadomości. Prawdziwym celem procesu jest odkrycie i wydobycie Wewnętrznego Eksperta, a dzięki treningowi uważności – nauczenie się go słuchać aż do momentu, w którym będziesz to robić bezwiednie.

To dlatego droga do celu prowadzi poprzez poznanie siebie, uświadomienie sobie nie tylko wpływu istotnych czynników zagłuszających obecnych w sytuacjach około jedzeniowych, ale też wpływu własnych przeszłych doświadczeń i przekonań pozornie nie związanych ze sferą żywienia, co jest niezbędne do „uruchomienia” głosu Wewnętrznego Eksperta (obejrzyj mój wykład na ten temat).

Idealna dla ciebie dieta znajduje się poza opisem liniowym, to jest takim, który można przedstawić i odwzorować (zaliczam tu wszystkie opisane kiedykolwiek diety oraz zaprojektowane „na miarę” zalecenia dietetyków). Idealna dla ciebie dieta jest dostępna wyłącznie dla ciebie, odnajdziesz ją wówczas, gdy oddasz głos swojemu Wewnętrznemu Ekspertowi i nikt poza tobą nie będzie mógł z niej skorzystać – oto cały sekret.

Odkryj swojego Wewnętrznego Eksperta z moim autorskim programem Świadomość Poprzez Jedzenie. Prowadzę sesje stacjonarne (Chojnata), telefoniczne lub przez Skype. Stosuję metody diet coachingu, techniki terapeutyczne, techniki uwalniania. Otrzymasz moje pełne, profesjonalne wsparcie w zakresie odżywiania oraz rozwoju świadomości, wiedzę, motywację oraz inspiracje w kierunku głębokiej transformacji swojego życia. Najlepszy moment, żeby zacząć jest TERAZ.

Z miłością,
Dominika

Komentarze
bannersesja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here